Mátraházán tartott Csörgőlabda Bajnokságot a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) Parasport Albizottsága március 25-én. A rendezvényen 5 felnőtt csapat mérkőzött meg egymással, másnap, március 26-án pedig az utánpótlás csapatok mérték össze tudásukat a Csörgőlabda Kupán. Az esemény házigazdája a Heves Megyei Kézilabda Szövetség volt.

Az MKSZ albizottságának új kezdeményezése, hogy a csörgőlabda, valamint más parasportok versenyfordulóit a megyei kézilabda szövetségek támogatásával havonta más-más megyében rendezik meg, hogy ezáltal is minél többen megismerhessék ezeket a sportágakat, valamint a parasportolókat.


– Tizenhárom éve, 2010-ben integrálódott az MKSZ alá a csörgőlabda, hogy ezáltal is biztosíthassuk a rendszeres és tudatos felkészülést a csörgőlabda játékosok számára. Jelenleg 196 nyilvántartott versenyzőnk van 11 szakosztályban. Képzett szakemberek segítségével biztosítjuk számukra a felkészülést, valamint támogatjuk a területi egyesületeket, szakosztályokat is – mondta el Szappanos Pál István. Az MKSZ Parasport Albizottságának elnöke hozzátette, különösen büszkék rá, hogy tavaly világszinten egyedülálló módon csörgőlabda játékvezetői képzést indítottak, hogy ezáltal is biztosítsák a csörgőlabdásoknak a folyamatos, magas színvonalú játéklehetőséget. Erre szükség is van, hiszen a hazai csörgőlabda válogatott rendszeresen megméretteti magát a nemzetközi porondon is.


Szappanos Pál István elmondta, az MKSZ Parasport Albizottsága alá tartozik még a kerekesszékes kézilabda is immár 4 éve. Ebben a sportágban 4 csapattal büszkélkedhetnek, mintegy 60 sportoló közreműködésével, akik már nemzetközi szinten is szép eredményeket értek el. Ezen felül 3 éve az enyhe értelmi fogyatékos gyermekek kézilabdájának koordinációja is a szövetség alá tartozik, nekik 14 csapatuk van az országban, szintén van válogatottjuk, idén nyáron például Berlinben, a Speciális Olimpiai Világjátékokon képviselik majd hazánkat.


Az elnök úr hangsúlyozta, az MKSZ számára kiemelten fontos a parasportolók támogatása, és hálásak, hogy ebben a megyei szövetségek is az albizottság mellé álltak, már kilenc szövetség – köztük a heves megyei is – vállalta, hogy helyszínt és lehetőséget biztosít az említett sportágaknak a megjelenésre, bemutatkozásra.